Pilotní výcvik na letišti Vyškov

POZOR: Vyhlídkové lety a pilotem na zkoušku přesunuty na letiště Brno Tuřany , kde se na vás moc těšíme! :-))

ULL(a) – Pilot ultralehkých letadel

Pokud se teprve rozhodujete jestli létat profesionálně nebo pouze pro zábavu, pak je pro Vás pilotní průkaz ULL(a) ideální volbou. Licence Vás opravňuje létat s ultralehkými letouny do váhy 450 Kg a převážet maximálně 1 pasažéra.
Navíc můžete přistávat i mimo oficiální přistávací plochy, třeba na loukách. Díky tomu získáte skvělou volnost při rekreačním létání.

Požadavky na žáka

Věk alespoň 15 let - Osvědčení o zdravotní způsobilosti od sportovního lékaře - Minimálně 20 hodin praxe (letu) - 45 hodin teoretické přípravy.

Pilotní průkaz ULL(a) a výcvik potřebný k jeho získání pořídíte cca od 30 000 Kč do 100 000 Kč

PPL(a) – Soukromý pilot letounů

Chcete-li se létání věnovat „navážno“, nebo létat na výlety s celou rodinou, pak sáhněte po pilotním průkazu PPL(a). Licence Vás opravňuje létat se stroji těžším než 450 Kg a převážet více než 2 pasažéry.
Pilotní průkaz soukromého pilota letounů je také nezbytným prvním krokem ke kariéře profesionálního pilota. Pokud byste chtěli Vaše letecké schopnosti zpeněžit, využijete navazujícího pilotního výcviku pro licenci CPL(a) – obchodní pilot letounů.

Požadavky na žáka

Věk minimálně 17 let - Platný lékařský posudek o zdravotní způsobilosti 2. třídy se vstupní lékařskou prohlídkou v Ústavu leteckého zdravotnictví (Generála Píky 1, Praha 6 tel: 973 212 455) - Průkaz radiotelefonisty, který získáte během teoretické přípravy - 45 hodin teorie - 50 hodin letu (je možné započítat si 10% svého náletu na ultralightech, maximálně 10 hodin).

Pilotní výcvik pro licenci PLL(a) Vás bude stát cca 130 000 Kč – 220 000 Kč.
Pilotní výcvik poskytuje Aeroklub Vyškov

www.aeroklubvyskov.cz 
korespondenční adresa:
Poštovní přihrádka 23
Vyškov 68201

Než se do piloťáku pustíte, zkuste akci Pilotem letadla na zkoušku

Pro ty, kteří stále nevědí, zda-li je pilotní průkaz pro ně ta nejlepší volba, jsme vymysleli akci Pilotem letadla na zkoušku, při které si vyzkoušíte, jestli by pro vás pilotování letadla bylo to pravé. Uvidíte, že létání propadnete! Pro více informací o letech Pilotem na zkoušku nás neváhejte kontaktovat.

Potřebujete poradit nebo více informací?

Létáme po celý rok a rádi vám zodpovíme jakékoli dotazy